2016/10 Centrum Nauki w Kownie.

BXBstudio

2016/09 Projekt Hotelu na Mazurach.2016/08 Masterplan w Dżudda.


Jeddah (Dżudda) to 3,5 milionowe miasto położone w zachodniej części Arabii Saudyjskiej, nad Morzem Czerwonym. Obecnie przechodzi okres dynamicznego rozwoju, o czym świadczy realizacja wielu nowych założeń urbanistycznych, a także, między innymi, zlecona przez księcia Al-Waleed bin Talala budowa Kingdom Tower (znanego również jako Jeddah Tower), który mierząc 1 007 m ma być najwyższym budynkiem świata.

Zadaniem naszej pracowni było opracowanie masterplanu wraz ze wstępną koncepcją architektoniczną dla założenia urbanistycznego we wschodniej części miasta. Zaprojektowany kwartał pomieścił dziesięć 17-kondygnacyjnych budynków apartamentowych, centrum sportu, pasaż handlowy, oraz supermarket.


2016/07 Małopolska Chata Podcieniowa.


Małopolska Chata Podcieniowa to dom dla czteroosobowej rodziny, który czerpie inspiracje z tradycyjnej, drewnianej architektury podcieniowej. Historyczne podcienia osłaniały front domu przed deszczem oraz działaniem słońca. Domy podcieniowe często tworzyły pierzeje rynków miejskich, umożliwiając komunikację po mieście pod dachem. W terenach górzystych podcienie podążały za topografią terenu tworząc podcieniowe schody. Ciekawym przykładem tego typu rozwiązań są domy podcieniowe zlokalizowane w rynku Lanckorony.

2016/04 Marzena Rogalska zaprezentuje Dom Eko w TVP 2.

BXBstudio

W sobotę 30.04 o 12:25 jesteśmy w TVP2 w programie Marzeny Rogalskiej Domy Przyszłości.odc. 3

emisja: premiera TVP2: sobota, godz. 12.25
powtórka 1: TVP2, środa, godz. 13.30
powtórka 2: TVP HD, czwartek, godz. 17.30
powtórka 3: TVP Rozrywka, sobota, godz. 9.20

2016/04 Siedziba Polskiej Marki.

BXBstudio

W trakcie opracowania.

2016/03 Adaptacja Domu nad Stawem.

BXBstudio

Przedstawaimy projekt transformacji budynke w lesie, nad pięknym stawem.

2016/02 Nominacja w kategorii Biznes dla Bogusława Barnasia.

BXBstudio

Bogusław Barnaś, znalazł się wśród pięciu nominowanych do nagrody Mielczanina Roku w kategorii Biznes. Partnerem i mecenasem plebiscytu został prezydent miasta Mielca Daniel Kozdęba.

Za nominacje serdecznie dziękujemy.

2016/02 Basen Transparentny.


Projekt basenu wraz z rozbudową domu - połączenie nowego ze starym.

2016/02 Mark Magazine.Dom Polski w prestiżowym magazynie MARK.

2016/01 Professional Lighting Design.

BXBstudio

Polski Kościółek Zrębowy w magazynie Professional Lighting Design.

2016/01 Witamy w Nowym Roku 2016!

BXBstudio

Czas na tradycyjne podsumowanie minionego roku, które łączy się z szóstymi urodzinami BXBstudio. Ponad 20 projektów i 5 nagród, pierwsza wydana publikacja w formie książeczki i pierwsza wystawa BXBstudio - podsumowując - rok 2015 był jeszcze lepszy od poprzednich!

Oto podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2015:

1. Bogusław Barnaś w gronie 15 najlepszych architektów przed czterdziestką wg Property Design
2. Nagroda 18 cyklu konkursu 20+10+X World Architecture Community za projekt Domu Artysty.
3. Nagroda 21 cyklu 20+10+X World Architecture Community za projekt Centrum Badmintona - Dalseong Citizen's Gymnasium - Dom Koreański
4. Dom Artysty wśród 10 najciekawszych domów jednorodzinnych 2014 roku.
5. Wyróżnienie Specjalne w konkursie międzynarodowym za projekt Urban Cloud w Londynie
6. Pierwsza autorska wystawa poświęconą naszej twórczości: BXBstudio - architektura zakorzeniona w tradycji.
7. Pierwsza nasza publikacja "BXBstudio Bogusław Barnaś - architektura zakorzeniona w tradycji" wydawnictwa Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.
8. Wykład Bogusław Barnasia w ramach III Dni Dizajnu w Stalowej Woli: Współczesny Krajobraz Polski i świata – projekty architektoniczne w oparciu o polską tradycję budowlaną, rzemieślniczą i projektową.
9. Bogusław Barnaś wziął udział w publicznej dyskusji w ramach III edycji Forum Dobrego Designu w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie
10. Nasz projekt Urban Regeneration of the Jamsil Complex in Seul został zaprezentowany na Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2015, które odbyło się w Centrum Kongresowym ICE
11. Znaleźliśmy się na okładce dodatku do Rzeczpospolitej - Modern Office, gdzie znalazły się liczne materiały poświęcone naszej twórczości.
12. Dwa razy wystąpiliśmy w Ulicy Kulturalnej Radia Rzeszów.
13. Gościliśmy w informacjach kulturalnych na antenie Stella TV
14. Udzieliliśmy wywiadu dla ELLE Decoration.
15. Udzieliliśmy wywiadu dla Cardigan Row z Australii.
16. Na Cardigan Row ukazał się artykuł o Domu Polskim i Domu Małopolskim.
17. Magazyn Decoration & Design dwukrotnie napisał o nas obszerny artykuł.
18. Dom Energo projektem tygodnia na portalu InfoArchitekta.
19. Firma Unique Vision Studio zrealizowała dla nas prezentacje multimedialną: BXBstudio - architektura zakorzeniona w tradycji.
20. Wspólnie z międzynarodowym zespołem architektów opracowaliśmy projekt dwóch domków letniskowych w szwajcarskiej Jurze.
21. Pracowaliśmy łącznie nad ok. 20 projektami architektonicznymi na różnych etapach procesu projektowego, m.in: Masterplan w Arabii Saudyjskiej, Projekt Villi w Jordanii, Bench House oraz Beetle House w Szwajcarii, Bliźniaki oraz Dom Małopolski w Krakowie, Siedziba Stolarni w Mielcu, Budynek Biurowy w Krakowie, Dom Fotografika w Zabierzowie, Rezydencja w Polsce Centralnej o Metrażu 1300m2, Polski Kościółek Zrębowy, Projekt Rozbudowy Domu Wraz z Nowoprojektowanym Wolnostojącym Basenem w Kalwarii Zebrzydowskiej, Projekt Domu Nad Stawem pod Krakowem, Projekt Domu Polskiego 2 pod Warszawą, Projekt Rezydencji w Poznaniu, Projekt Wystawy BXBstudio, Projekt Wnętrza Sklepu Obuwniczego. Opracowaliśmy również 5 projektów konkursowych: Centrum Kulturalne w Afganistanie, Schronisko w Himalajach, Masterplan dla Seulu, Urban Cloud w Londynie, Biblioteka Miejska w Mielcu.
22. Kontynuowaliśmy działalność naukową na Wydziale Architektury Akademii Krakowskiej.

Wszystkim współpracownikom, przyjaciołom, studentom, krytykom, dziennikarzom a przede wszystkim klientom bo dla nich tworzymy, serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, jednocześnie życzymy udanej i owocnej współpracy w nadchodzącym Nowym Roku!


2015/12 Bliźniaki

BXBstudio

Przedstawiamy kolejny projekt.


2015/12 Polskie Radio Rzeszów - Ulica Kulturalna.

BXBstudio

Niedziela 20.12, godz 11:10. Radio Rzeszów - Ulica Kulturalna. Red. Rafał Potocki rozmawia z arch. Bogusławem Barnasiem o architekturze i projektach BXBstudio.


2015/12 An Interview with Boguslaw Barnas for Cardigan Row.

BXBstudio

2015/12 BXBstudio na III edycji Forum Dobrego Designu w Warszawie.

BXBstudio

Wzięliśmy udział w III edycja Forum Dobrego Designu w Warszawie. Wydarzenie promujące design odbyło się w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Część panelową imprezy zamknęła dyskusja "W biurze jak w domu, w domu jak w biurze". Architekt Piotr Wełniak poprowadził panel, którego uczestnicy rozważali charakter współczesnych przestrzeni biurowych i ich przenikanie się z przestrzenią prywatną. Towarzyszyli mu Bogusław Barnaś, Paulina Jaskólska, Aleksandra Krawsz, Jan Sukiennik, Mikołaj Wierszyłłowski i Katarzyna Zalass.
2015/12 Dom Polski i Dom Małopolski na australijskim Cardigan Row.

BXBstudio
2015/12 Miejska Biblioteka w Mielcu.

BXBstudio

Osiedle Robotnicze, które powstało w latach 30, 40 i 50tych to śmiałe założenie urbanistyczne z którego Mielczanie mogą być dumni. W szczególności na uwagę zasługuje oś kulturalno-sportowo-rekreacyjna zrealizowana z rozmachem niespotykanym w ówczesnej Polsce, powstała w okresie COP-u i socrealizmu.

Projektowana rozbudowa biblioteki miejskiej silnie odwołuje się do historii miejsca: Osiedla Robotniczego, wybudowanego dla mieszkańców - przez mieszkańców. Cegła staje się środkiem wyrazu architektonicznego, nawiązuje do materiału skrywanego pod warstwą tynków obiektów otaczających założenie.

2015/12 Decoration & Design.

BXBstudio

Dom Polski i Małopolski w Decoration & Design.

2015/12 Property Design.

BXBstudio

O wyzwaniach młodego architekta, Bogusław Barnaś dla Property Design.

2015/11 Polski Kościółek Zrębowy.

BXBstudio

Bogusław Barnaś z BXBstudio, przedstawiając konceptualną wizję projektu Polskiego Kościółka Zrębowego próbuje znaleźć odpowiedzi na szereg nurtujących go pytań:

Czy współczesna architektura może czerpać wzorce z tradycji. Czy jesteśmy skazani na unifikację i globalizację światowego designu? Gdzie szukać inspiracji dla form architektonicznych z wykorzystaniem nowych technologii, nowych materiałów, nowych narzędzi do projektowania? Czy drewniany kościółek zrębowy tak unikalny w polskim krajobrazie jest skazany jedynie na skansen? Jak dziś wyglądałby współczesny polski kościółek zrębowy? Czy współczesna architektura sakralna, tak obecna w naszej przestrzeni, zmieniła obraz naszego kraju wykorzystując niebywałą szansę promocji polskiej architektury na arenie międzynarodowej? Czy styl zakopiański i polska architektura drewniana mogą inspirować kolejne pokolenia twórców?

Projekt został zaprezentowany na konferencji wygłoszonej przez Bogusława Barnasia w ramach III Dni Dizajnu w Stalowej Woli, zorganizowaną przez polską Akademię Nauk i Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Kościółek został również zaprezentowany na wystawie BXBstudio - architektura zakorzeniona w tradycji (2.10.2015 - 30.11.2015), oraz opisany w pierwszej publikacji pracowni BXBstudio: "architektura zakorzeniona w tradycji" wydawnictwa Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

2015/11 Seul Masterplan.

BXBstudio

Nasz nowy projekt - URBAN REGENERATION OF THE JAMSIL SPORTS COMPLEX IN SEOUL

2015/10 BXBstudio w Stella TV.

BXBstudio

Bogusław Barnaś w Stella TV - informacje kulturalne - o naszej wystawie; architektura zakorzeniona w tradycji - minuta 3:00

2015/10 Nagroda - World Architecture Community Award!

Centrum Badmintona DALSEONG CITIZEN'S GYMNASIUM - Dom Koreański - został jednym ze zwycięzców 21 cyklu konkursu 20+10+X World Architecture Community!
http://www.worldarchitecture.org/architecture-projects/awards-winners/


2015/10 Polskie Radio Rzeszów - Ulica Kulturalna.

BXBstudio

Bogusław Barnaś w Ulicy Kulturalnej Polskiego Radia Rzeszów. Zapraszamy do słuchania - nasz fragment 11.15 min.

Ulica Kulturalna to audycja poświęcona zjawiskom kulturalnym dziejącym się tuż obok nas, czasem pomijanym lub niezauważanym. To okazja do spotkania z alternatywną muzyką oraz niezależnymi artystami z różnych dziedzin. W każdą niedzielę o 11.05 ma antenie Polskiego Radia Rzeszów.

2015/10 BXBstudio Bogusław Barnaś - architektura zakorzeniona w tradycji.

BXBstudio

Nasza publikacja "BXBstudio Bogusław Barnaś - architektura zakorzeniona w tradycji" wydawnictwa Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli jest dostępna nieodpłatnie (do wyczerpania zasobów) na naszej wystawie do 30.11.2015 Będzie również dostępna do wypożyczenia w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie oraz Bibliotece Narodowej w Warszawie. Książeczka opisuje i przedstawia projekty BXBstudio, które w sposób szczególny czerpią inspirację twórczą z tradycji.

Opracowanie Graficzne: BXBstudio Bogusław Barnaś
Teksty: Bogusław Barnaś
Wydawca: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli ul. Sandomierska 1, 37-464 Stalowa Wola
© 2015 by Bogusław Barnaś
ISBN 978-83-65145-14-7

2015/10 Dom Małopolski.

BXBstudio

Projekt został zaprezentowany w ramach III Dni Dizajnu w Stalowej Woli na konferencji wygłoszonej przez Bogusława Barnasia: "Współczesny Krajobraz Polski i świata". Jest dostępny na wystawie BXBstudio - architektura zakorzeniona w tradycji od 2.10 do 30.11.2015, oraz opisany w pierwszej publikacji pracowni BXBstudio: "architektura zakorzeniona w tradycji" wydawnictwa Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Dom Małopolski jest kontynuacją wątku twórczego zainicjowanego w projektach Domu Zagrodowego, Domu Artysty i przede wszystkim - Domu Polskiego.

2015/10 Projekt wystawy BXBstudio.

BXBstudio

Zapraszamy do oglądnięcia kompleksowego opracowania projektu wystawy, wraz z projektem graficznym plakatu, ulotki oraz książeczki.

Serdecznie dziękujemy firmie Unique Vision Studio za opracowanie prezentacji multimedialnej wystawy w postaci krótkiego filmu.

2015/10 Wykład Bogusława Barnasia.

BXBstudio

Zapraszamy na wykład Bogusław Barnasia w ramach III Dni Dizajnu w Stalowej Woli: Współczesny Krajobraz Polski i świata – projekty architektoniczne w oparciu o polską tradycję budowlaną, rzemieślniczą i projektową.

organizatorzy: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie
koordynator naukowy prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta Przesmycka
czas i miejsce obrad 2 października 2015 r. godz. 14:10, aula budynku Inżynierii Środowiska przy ul. Ofiar Katynia 8b w Stalowej Woli Katolicki Uniwersytet Lubelski Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie

2015/09 Film Unique Vision Studio promujący naszą wystawę BXBstudio.


Organizator: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli /// III DNI DIZAJNU 2-3.10.2015 /// Kurator wystawy /// Bogusław Barnaś /// Miejsce wystawy: Budynek Inżynierii Środowiska, KUL, Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie, ul. Ofiar Katynia 8B /// Wernisaż: 2 października 2015, godz. 18:00 /// Czas ekspozycji: od 2 października 2015 do 31 listopada 2015 /// Koordynacja wystawy: Monika Kuraś, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli /// Opracowanie Graficzne: BXBstudio Bogusław Barnaś /// Prezentacja Multimedialna: UNIQUE VISION STUDIO Rafał Barnaś www.uniquevisionstudio.comBXBstudio Bogusław Barnaś - architektura zakorzeniona w tradycji. Film Unique Vision Studio Rafał Barnaś.

2015/09 Rzeczpospolita - Modern Office.

BXBstudio

Polecamy dzisiejszą Rzeczpospolitą. Jesteśmy na okładce dodatku specjalnego Modern Office wydawnictwa Media Planet. W środku artykuł o architekturze przestrzeni pracy.

2015/09 Wystawa BXBstudio Bogusław Barnaś - architektura zakorzeniona w tradycji. 

BXBstudio

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli serdecznie zaprasza na wystawę pracowni BXBstudio w Ramach III DNI DIZAJNU:

BXBstudio Bogusław Barnaś - architektura zakorzeniona w tradycji.

"Wierzę, że architektura musi współgrać z człowiekiem i naturą w odniesieniu do miejsca, historii i tradycji. Wizja przyszłości, bo taką zawsze jest projekt architektoniczny, zakorzeniona w tradycji czyni dzieło nie tylko bardziej wartościowym i trwałym, ale również otwiera niebywałe twórcze bogactwo przed samym projektantem. Myślę, że architektura pozbawiona tej relacji jest anonimowa, pozbawiona duszy."

Bogusław Barnaś

Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane projekty Bogusława Barnasia, które w sposób szczególny czerpią inspirację twórczą z tradycji. Projekty zostaną pokazane zarówno w postaci grafik jak również przestrzennych makiet. Na wystawie po raz pierwszy zaprezentowany zostanie Polski Drewniany Kościółek Zrębowy oraz Dom Małopolski. Obejrzeć będzie można również inne projekty takie jak Dom Polski, Dom Artysty, Stodoła Spotkań, Bench House i wiele innych.

2015/09 Trzy nowe projekty.

BXBstudio

Ukończyliśmy prace nad 3 kolejnymi projektami. Urban Regeneration of the Jamsil Complex in Seul który pokażemy 15 października na Międzynarodowym Biennale Kraków 2015. Dom Polski i Polski Drewniany Kościółek zrębowy z kolei pokażemy na naszej autorskiej wystawie BXBstudio - architektura zakorzeniona w tradycji - z okazji III Dni Designu w Stalowej Woli.

2015/09 Decoration & Design.

BXBstudio

Dom Artysty w Decoration & Design.

2015/08 Bench House.

BXBstudio

BXBstudio wspólnie z Anonymous z USA, Loïc Picquet Atelier Architectes z Fracji oraz Architectural Farm z Irlandii opracowało projekt domu letniskowego The Bench House w Szwajcarii.

2015/08 Beetle House.

BXBstudio

BXBstudio wspólnie z Anonymous z USA, Loïc Picquet Atelier Architectes z Fracji oraz Architectural Farm z Irlandii opracowało projekt domu letniskowego Beetle House w Szwajcarii.

2015/07 Dom Podwodny i Stodoła Ćwiczeń.

BXBstudio

Publikujemy w całości kolejny projekt zaprojektowany dla miłośnika sportów wodnych - nurkowania i pływania.

Basen i dom wzajemnie się przenikają. Woda staje się częścią nie tylko strefy dziennej, kuchni i jadalni ale również holu wejściowego, układu komunikacyjnego - krętych schodów oraz antresoli, głównej łazienki, sypialni, kuchni, jadalni a nawet garażu!

2015/06 15 UNDER 40

BXBstudio

Bogusław Barnaś w gronie 15 najlepszych architektów przed czterdziestką wg Proporty Design.

2015/06 BXBstudio w Szwajcarskiej Jurze realizuje projekt w międzynarodowym zespole!

BXBstudio

Projekt o którym mowa to praca 9 pracowni projektowych z różnych krajów - Polski, USA, Irlandii, Szwajcarii, Francji, Grecji, Niemiec oraz Portugalii. Wszystkie pracownie zostały w 2014 roku zaliczone do 20 najbardziej utalentowanych młodych pracowni architektonicznych przez brytyjski Wallpaper. Celem przedsięwzięcia było zaprojektowanie 6 unikalnych domów letniskowych dla szwajcarskiej Jura Turisme. Domy mają zostać wybudowane na Kempingu Saignelegier do 2017 roku.

BXBstudio wspólnie z Anonymous z USA, Loïc Picquet Atelier Architectes z Fracji oraz Architectural Farm z Irlandii opracowało projekt dwóch obiektów, BEETLE HOUSE oraz THE BENCH HOUSE.

Projekt pojawił się w szwajcarskich mediach takich jak Le Matin, Le Quotidien, Le Temps, stacji RFJ, PTC, Le Journal, Canal Alpha i wielu innych. O projektcie napisał rownież brytyjski Wallpaper.

2015/05 Wyróżnienie Specjalne w konkursie międzynarodowym: Urban Cloud w Londyńskiej dzielnicy Brick Lane.

BXBstudio

Konkurs miał na celu integrację modnego i rozwijącego się Londyńskiego Shoreditch wraz ze starą wielokulturową dzielnicą Brick Lane. Unikalne sąsiedztwo dwoch różnych i niezwykle bogatych kulturowo dzielnic czynią to miejsce jednym z najbardziej tętniących życiem na świecie. Projektując budynek rekreacyjny na styku Shoreditch i Brick Lane projektanci musieli znaleźć rozwiązanie, aby zespolić je z już istniejącymi atrakcjami kulturalnymi okolicy.

Nasz projekt znalazł się w gronie 13 najlepszych projektów nadesłanych z całego świata.

2015/05 Wywiad dla ELLE Decoration.

BXBstudio

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Bogusławem Barnasiem w najnowszym wydaniu magazynu ELLE Decoration (str. 204-205)

2015/05 Mountain Hut - schronisko w Himalajach

BXBstudio

Prezentujemy kolejny projekt.

2015/04 Dom Energo projektem tygodnia portalu Info Architekta.

BXBstudio

Dziękujemy redakcji za wyróżnienie.

2015/03 Dom Energo - publikujemy w całości kolejny projekt.

BXBstudio

Dom Energo to ekonomiczny projekt o zwartej bryle. Prosta konstrukcja, oszczędność materiałów, wysokie wskaźniki izolacyjności cieplnej, ergonomiczny układ funkcjonalny to cechy charakterystyczne tego domu.

2015/03 10 najciekawszych domów 2014 roku według Archinea.

BXBstudio

Portal Archinea publikuje listę 10 najciekawszych projektów domów jednorodzinnych 2014 roku. Na liście znalazł się również nasz projekt.

2015/03 Centrum Kulturalne w Bamiyan

BXBstudio

W styczniu 2015 roku wraz z Moss Decor oraz Unique Vision Studio mieliśmy okazję pracować przy bardzo ciekawym konkursie zorganizowanym przez UNESCO na projekt Centrum Kultury w Bamiyan w Afganistanie.

Do organizatora wpłynęło aż 1070 prac z całego świata co czyni ten konkurs architektoniczny jednym z bardziej obleganych w historii!

2015/02 Warsztaty Wzornictwa w Kielcach!

Grzegorz Bień, pierwszy polski laureat międzynarodowej nagrody RedDot Design Award w kategorii concept oraz Bogusław Barnas z BXBstudio zaliczany przez brytyjski Wallpaper do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata – poprowadzą autorskie Warsztaty Wzornictwa!

2015/01 Dom Polski w chińskim magazynie a+a

Dziś dotarła do nas przesyłka z Pekinu. Serdecznie dziękujemy redakcji a+a za popularyzacje Domu Polskiego w Chinach oraz możliwość udzielenia krótkiego wywiadu na łamach tego magazynu.

BXBstudio

2015/01 Publikujemy w całości kolejny projekt - Dom Kostka Polska

Domy kostki to niechciana spuścizna 60’ oraz 70’ lat epoki PRL. Te obecne w polskich miastach i wsiach typowe domy jednorodzinne o niskiej wartości estetycznej, funkcjonalnej czy krajobrazowej są dziś przedmiotem opracowań architektonicznych. Przechodzą metamorfozę z niechcianych „pudełek” rozsianych po polskim krajobrazie w nowoczesne wille.

BXBstudio

2015/01 Nagroda - World Architecture Community Award!

Dom Artysty został jednym ze zwycięzców 18 cyklu konkursu 20+10+X World Architecture Community! 
http://www.worldarchitecture.org

BXBstudio

2015/01 Witamy w Nowym Roku!

BXBstudio

Czas na tradycyjne podsumowanie minionego roku, które łączy się z piątymi urodzinami BXBstudio. Pierwsze pięć lat istnienia BXBstudio daje zarówno sporo satysfakcji jak i nadziei na przyszłość. Ostatni rok 2014 był rokiem przełomowym, zdecydowanie lepszym od wszystkich poprzednich. Oto podsumowanie najważniejszych wydarzeń:

1. Brytyjski magazyn Wallpaper zaliczył nas do 20 najbardziej utalentowanych młodych pracowni architektonicznych świata - Wallpaper Directory 2014.
2. Nasze projekty pojawiły się na London Festival of Architecture.
3. Nasz projekt One Tree House otrzymał nagrodę World Architecture Community.
4. Bogusław Barnaś wygłosił wykład w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.
5. Pojawiliśmy się w serwisie informacyjnym TVP.
6. Napisał o nas holenderski Mark Magazine, brytyjski Wallpaper oraz chiński A+A.
7. Nasz projekt Drzewo Wiedzy został opublikowany w albumie New Energies wydawnictwa Prestel.
8. Udzieliliśmy wywiadu „Bogusław Barnaś – oczarował polskością świat” dla Archiconnect.
9. Magazyn SUKCES poświęcił nam aż 8 stron.
10. TTG Central Europe – architektura i turystyka - napisał o nas obszerny artykuł.
11. Zabraliśmy głos w dyskusji na łamach Zawód:Architekt.
12. Uczestniczyliśmy w ogólnopolskich warsztatach architektonicznych OSSA Katowice 2014.
13. W ramach Urban Intervention przeprowadziliśmy akcję społeczną „Zielona Linia” na krakowskim Zabłociu.
14. Wspieraliśmy w ramach misji edukacyjnej Akademię Przyszłości budując z dziećmi „Miasto Marzeń”.
15. Kontynuowaliśmy działalność naukową na Wydziale Architektury Akademii Krakowskiej.
16. Byliśmy częścią XIII Podgórskich Dni Otwartych Drzwi gdzie budowaliśmy nasz kolejny projekt społeczny – Miejski Ul.
17. Pojawiliśmy się w nowych tak prestiżowych mediach jak Label, Architektura, ARCH, Design Alive, Culture.Pl, Onet, Sztuka Architektury, rp.pl, O.pl, Archinea, Bryła, Archirama i wielu innych.
18. W 2014 roku opracowaliśmy 14 nowych projektów: Stodoła Spotkań, Park w Ryglicach, Drzewo Wiedzy, Centrum Badmintona, Dom Podwodny, Stodoła Ćwiczeń, Bliźniaki, Dom Kostka, Dom Energo, Dom Energo 2, Dom Ujęty w Ramy, Miejski Ul, Eko Taras, Strona internetowa BXBstudio.

Wszystkim współpracownikom, przyjaciołom, studentom, krytykom, dziennikarzom a przede wszystkim klientom bo dla nich tworzymy, serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, jednocześnie życzymy udanej i owocnej współpracy w nadchodzącym Nowym Roku 2015, który już teraz zapowiada się obiecująco.

2014/12 Akademia Przyszłości - Miasto Marzeń

BXBstudio

Rok 2014 kończymy projektem edukacyjnym "Miasto Marzeń", wykonanym wspólnie z Akademią Przyszłości. Zapraszamy do aktywnego wspierania dzieci z Akademii Przyszłości.

2014/12 Magazyn Architektura

BXBstudio

Nasz projekt - Stodoła Spotkań - w grudniowym wydaniu magazynu Architektura.

2014/12 Zawód:Architekt

BXBstudio

Polecamy dyskusję Bogusława Barnasia, Artura Szczepaniaka, Pawła Szczepaniaka, Doroty Szlachcic i Mariusza Szlachcic na temat konkursów architektonicznych i związaną z tym promocją w mediach.

Cały artykuł dostępny jest na łamach najnowszego wydania magazynu Zawód:Architekt oraz na naszej stronie internetowej w zakładce publikacje.

2014/11 Magazyn TTG Central Europe - architektura i turystyka

BXBstudio

Najnowsze wydanie magazynu TTG poświęcone architekturze i turystyce opisuje na 6 stronach naszą pracownie.

2014/11 Centrum Badmintona w Korei Południowej.

BXBstudio

 

2014/10 Wykład Bogusława Barnasia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

BXBstudio

22 paxdziernika 2014 roku miał miejsce wykład Bogusława Barnasia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Więcej informacji na stronie galerii http://www.bwa.katowice.pl

2014/10 Wywiad w Archiconnect

BXBstudio

Gorąco polecamy wywiad z Bogusławem Barnasiem na Archiconnect.

2014/10 BXBstudio w albumie New Energies wydawnictwa Prestel.

BXBstudio

Nasz projekt wykonany wspólnie z Unique Vision Studio, Natalią Jejer oraz Omarem Khaladoun Gharaibeh znalazł się w gronie 50 najlepszych opracowań spośród ponad 300 projektów które napłynęły z 55 krajów! Wybrane projekty zostaną opublikowane w New Energies wydawnictwa Prestel. Album w twardej oprawie już jest dostępny np na Amozon w cenie US$ 60.00 | GBP 40.00.

2014/10 Drzewo Wiedzy

BXBstudio

Przedstawiamy kolejny projekt - Drzewo Wiedzy w Kopenhadze - wykonany wspólnie z Unique Vision Studio Rafał Barnaś, Omarem Gharaibeh, oraz Natalią Jejer.


2014/10 OSSA KATO 2014

BXBstudio

Zapraszamy na XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Architektury 19-26 października 2014 KATOWICE.

Bogusław Barnaś wystąpi w roli tutora obok 9 innych architektów z tak znakomitych pracowni jak MVRDV, Henning Larsen Architects, cheung+nitribitt, Napraw Sobie Miasto, Estar Studio, jrk72, MAPa2012, Domicz Pracownia Architektury, Studio Beirut.

2014/10 Magazyn ARCH

BXBstudio

Napisał o nas ARCH - magazyn architektoniczny SARP.

2014/10 New Energies w Kopenhadze.

BXBstudio

Zapraszamy do Kopenhagi na premierę albumu New Energies w którym znalazł się nasz projekt - "Drzewo Wiedzy".

2014/09 Magazyn SUKCES.

BXBstudio

Polecamy 8-stronicowy artykuł w magazynie SUKCES poświęcony życiu i twórczości Bogusława Barnasia.

Cały artykuł dostępny jest w salonach prasowych na stronie wydawnictwa sukces oraz w formacie pdf na naszej stronie internetowej w zakładce publikacje.

2014/09 XIII Podgórskie Dni

BXBstudio

Podczas XIII Podgórskich Dni Otwartych Drzwi organizowanych przez Podgórze, Kraków, wspólnie z Wytwórnia oraz Pirx3D prototypowaliśmy Miejski Ul - nasz projekt społeczny.

Teraz szukamy sponsora i ruszamy z projektem gdzieś na miasto!


2014/08 Nowa strona internetowa!

BXBstudio

Ukończyliśmy pracę nad nową stroną internetową www.BXBstudio.com


2014/07 BXBstudio w mediach.

BXBstudio

Informacja o nominacji Bogusław Barnasia przez Wallpaper* do ścisłej czołówki najzdolniejszych młodych architektów świata odbiła sie szerokim echem w mediach i prasie ogólnopolskiej. W Polskim Radiu, wydawnictwach takich jak Label, Culture, Onet, Design Alive, Bryła i wielu innych.

2014/06 BXBstudio w TVP!

Informacja o międzynarodowym wyróżnieniu Wallpaper* dla Bogusław Barnasia ukazała się w codziennym serwisie informacyjnym Telewizji Polskiej.

2014/06 BXBstudio na London Festival of Architecture.

BXBstudio

Zapraszamy na wystawę poświęconą twórczości 20 najlepszych młodych pracowni projektowych świata wytypowanych przez magazyn Wallpaper*. Poszczególne projekty jak Dom Artysty naszego autorstwa zostały zaprezentowane w interpretacji artystycznej Richarda Kolkera, natomiast całą przestrzeń wystawienniczą zaaranżował Robert Storey, który tworzy dla takich marek jak Kenzo, Louis Vuitton czy Vogue. Oświetlenie wystawy zaprojektował Davide Groppi.

Dom Artysty został również twarzą całego przedsięwzięcia, pojawił się na zaproszeniach, plakatach i banerach reklamowych.

Future Capital: The 2014 Wallpaper* Architects Directory /// Londyn, Two Pancras Square, Kings Cross, N1C 4AG /// 12-30 czerwiec 2014 /// poniedziałek – piątek, godz. 10 – 17 sobota – niedziela, godz. 12 – 17 www.londonfestivalofarchitecture.org

2014/06 BXBstudio na liście 20 najbardziej utalentowanych młodych pracowni architektonicznych świata według Wallpaper*

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza pracownia została zakwalifikowana do Wallpaper* Architects Directory 2014.

BXBstudio

Brytyjski magazyn Wallpaper* typuje każdego roku 20 młodych najlepszych firm projektowych z całego świata. Wybrane biura zostały zaprezentowane na łamach czerwcowego wydania pisma, w serwisie internetowym www.wallpaper.com oraz podczas wystawy w Londynie w ramach London Festival of Architecture.

BXBstudio zostało wytypowane przez Wallpaper* jako jedyna polska pracownia od 2011 roku.

2014/05 Urban Interventions - Zielona Linia 1

BXBstudio

BXBstudio wspólnie z nat:ka przeprowadziło pierwszą akcję społeczną urban interventions - Zielona Linia 1 - na krakowskim Zabłociu! Videorelacje z interwencji można oglądnąć tutaj.

2014/04 Dom Artysty w MARK magazine.

BXBstudio

Napisał o nas holenderski Mark Magazine. Dom Artysty naszego autorstwa został zamieszczony w dziale Notice Board, który prezentuje najciekawsze planowane inwestycje z całego świata. BXBstudio zostało wymienione obok takich projektantów jak BIG, J. Mayer H., Richard Meier czy Bernard Tschumi. Nasz projekt jest jedyną polską inwestycją wspomnianą w 49 numerze MARK.

2014/02 World Architecture Community Award.

BXBstudio

ONE TREE HOUSE jednym ze zwycięzców 15 cyklu konkursu 20+10+X World Architecture Community! Więcej tutaj.

2014/02 Stodoła Spotkań.

BXBstudio

Przedstawiamy kolejny projekt wykonany wspólnie z Agatą Lęcznar. Więcej informacji o projekcie tutaj.

2014/02 Urban Interventions+

BXBstudio

BXBstudio Bogusław Barnaś wspólnie z Nat:ka Natalia Jejer - studentką Mackintosh School of Architecture w Glasgow, zapraszają pasjonatów architektury do udziału w przedsięwzięciu projektowym mającym na celu zrealizowanie małej interwencji przestrzennej w Krakowie. Urban Interventions+

2014/02 Wystawa.

BXBstudio

Otwarcie wystawy prac studenckich – Warsztaty Re:brick 2013.

Wspólnie z BUA w ramach warsztatów RE:BRICK 2013 projektowaliśmy Biskupią Górkę, kameralną i niesłusznie zapomnianą dzielnicę Gdańska. Bogusław Barnaś został tutorem studenckich warsztatów projektowych Politechniki Gdańskiej.

Termin: 02.02.2014 r. ///Godzina: 17:00 /// Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej - ul. Długi Targ 39/40

2014/01 Dom pod Jarem.

BXBstudio

Przedstawiamy kolejny projekt domu jednorodzinnego. Więcej informacji o projekcie tutaj.

2014/01 Nominacja do międzynarodowej nagrody.

BXBstudio

Bardzo dobre wieści, aż 3 projekty BXBstudio zostały nominowane do 15tego cyklu międzynarodowej nagrody 20+10+X World Architecture Community Awards. Nominacje otrzymało 60 projektów wyselekcjonowanych przez World Architecture Community w tym 3 nasze domy: Dom Polski, One Tree House, oraz Sea House. Z niecierpliwością czekamy na końcowy werdykt WA AWARDS.

Nagroda 20+10+X należy do jednych z najciekawszych konkursów świata architektury. Na konkurs w każdej edycji nadsyłanych jest około 1000 prac z całego świata. Spośród wszystkich nadesłanych projektów wybieranych jest najpierw około 60 nominacji, które kwalifikują się do głównej nagrody.

2014/01 Wernisaż wystawy.

BXBstudio

Wspólnie z BUA w ramach warsztatów RE:BRICK 2013 projektowaliśmy Biskupią Górkę, kameralną i niesłusznie zapomnianą dzielnicę Gdańska. Bogusław Barnaś został tutorem studenckich warsztatów projektowych Politechniki Gdańskiej. 17-tego stycznia w Gdańsku odbędzie się WERNISAŻ WYSTAWY prezentującej efekty ciężkiej i kreatywnej pracy studentów podczas warsztatów! Otwarcie wystawy będzie świetną okazją do dyskusji nad efektami pracy, możliwościami ich wdrożeni oraz przyszłością opracowywanych dzielnic: Biskupiej Górki oraz Dolnego Wrzeszcza.

Termin: 17.01.2014 r. /// Godzina: 18:00 /// Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia WAGA /// ul. Biskupia 35/1, Gdańsk 80-875

2014/01 Witamy w Nowym Roku

BXBstudio

Czas na podsumowanie minionego roku. Był to chyba najbardziej dynamiczny okres w historii BXBstudio!

*W 2013 roku udało nam się opracować takie projekty jak Dom Polski, Dom Skyfall 2, Dom Zagrodowy, Dom Artysty, Centrum Biblioteczne, Dom pod Jarem, Wnętrze Loft, Kładka w Niemirowie.

*Ogólnopolskie czasopismo Izby Architektów RP „Zawód:Architekt” nominowało nasz projekt Domu Zagrodowego do nagrody w przeglądzie: „Perspektywy Architektoniczne: Moja idea, moja duma”

*Wspólnie z BUA (Brygadą Urbanistyczno Architektoniczną) projektowaliśmy Biskupią Górkę - niesłusznie zapomnianą dzielnicę Gdańska. Bogusław Barnaś został tutorem studenckich warsztatów projektowych Politechniki Gdańskiej.

*To rok w którym aktywnie wspieraliśmy dzieci z Akademii Przyszłości. Bogusław Barnaś wygłosił konferencję na temat architektury jako życiowej pasji oraz poprowadził warsztaty rysunkowe.

*Wraz z artystami oraz dziećmi różnych wyznań i narodowości zbudowaliśmy mentalną mapę Krakowa – instalację zaprojektowaną przez Bogusława Barnasia w ramach warsztatów zorganizowanych przez Żydowskie Stowarzyszenie Czulent.

*W naszej pracowni wykonaliśmy tajemniczą Mikro-budowę zjawiskowego obiektu o którym powiemy więcej już w obecnym 2014 roku.

*Tradycyjnie kontynuowaliśmy działalność naukową na Wydziale Architektury Akademii Krakowskiej.

*Byliśmy obecni w mediach którym serdecznie dziękujemy za użyczony „czas antenowy”

Wszystkim współpracownikom, przyjaciołom, studentom, krytykom, dziennikarzom a przede wszystkim klientom bo dla nich tworzymy, serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, jednocześnie życzymy udanej i owocnej współpracy w nadchodzącym Nowym Roku.

Publikacje.

BXBstudio

Dom Zagrodowy oraz Dom Artysty został szeroko opublikowany w mediach takicj jak: Gazeta.pl, Bryła, Archinea, Sztuka-Architektury, Polski Portal Kultury O.pl, Archirama, Design It Poland, W-A.pl, Archistrona, Archiweb. Oto link do naszej galerii publikacji.

Dom Artysty.

BXBstudio

Przedstawiamy kolejny projekt domu jednorodzinnego. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Warsztaty Projektowe.

BXBstudio

Wspólnie z BUA (Brygadą Urbanistyczno Architektoniczną) projektujemy Biskupią Górkę, kameralną i niesłusznie zapomnianą dzielnicę Gdańska. Bogusław Barnaś został tutorem studenckich warsztatów projektowych Politechniki Gdańskiej. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Dom Zagrodowy.

BXBstudio

Prezentujemy Dom Zagrodowy nominowany do nagrody w przeglądzie: „Perspektywy Architektoniczne: Moja idea, moja duma”. Składamy serdecznie podziękowania redakcji magazynu „Zawód:Architekt” za wspaniale spędzony czas na uroczystej gali finałowej, oraz gratulujemy zwycięzcom przeglądu którymi zostali: Marcin Kropidło, Agata Woźniczka oraz Mateusz Adamczyk. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora pod wskazanym linkiem.

Nominacja.

BXBstudio

Ogólnopolskie czasopismo Izby Architektów RP „Zawód:Architekt” nominowało nasz projekt – Dom Zagrodowy - do nagrody w przeglądzie: „Perspektywy Architektoniczne: Moja idea, moja duma” Ostateczne wyniki przeglądu poznamy na gali finałowej która odbędzie się 25/26 października 2013r pod Warszawą w Pałacu Łochów. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Centrum Biblioteczno Kulturalne.

BXBstudio

Przedstawiamy projekt biblioteki we Wrocławiu. Więcej informacji tutaj.

Publikacje.

BXBstudio

Skyfall to drugi po Domu Polskim tak szeroko publikowany projekt naszej pracowni. Ukazał się na wielu opiniotwórczych i renomowanych portalach branżowych takich jak: Bryła, Archinea, Architektura Murator Plus, Dom & Wnętrze, Archirama, Design it Poland, Archistrona, Ronet, Architektura Info, Archi Web, W-A, Polski Portal Kultury, Sztuka Architektury. Budowa Domu Skyfall ma ruszyć w 2013/2014 roku. Oto link do naszej galerii publikacji.

Skyfall House 2.

BXBstudio

Skyfall House który zaprezentowaliśmy kilka miesięcy temu zdążył ulec licznym zmianom i modyfikacjom. Dziś przedstawiamy ostateczny kształt inwestycji Skyfall House 2.

Dom Zagrodowy.

BXBstudio

Przedstawiamy kolejny projekt domu jednorodzinnego. Więcej informacji tutaj.

Kładka Mielnik.

BXBstudio

Przedstawiamy kolejny projekt konkursowy - tym razem kładka pieszo-rowerowa.Projekt uplasował się na 7 pozycji w klasyfikacji punktowej jury na 21 projektów, które wpłynęły do organizatora. Więcej informacji tutaj.

Prasa.

BXBstudio

Miło jest nam poinformować, iż w marcowym wydaniu magazynu Architektura-Murator, projekt EkoHouse (Ekowilla na Podkarpaciu) został opublikowany obok kilku innych obecnie realizowanych krajowych inwestycji.

Akademia Przyszłości.

BXBstudio

BXBstudio aktywnie wspiera Akademie Przyszłości oraz Stowarzyszenie Wiosna. Bogusław Barnaś wygłosił konferencję na temat architektury jako pasji życiowej oraz poprowadził warsztaty rysunkowe w których uczestniczyły dzieci.

Mentalna mapa Krakowa.

BXBstudio

Wraz z artystami - Anna Rozenfeld, Małgorzata Mirga-Tas, Urszula Palusińska, Krzysztof Gil oraz dziećmi różnych wyznań, narodowości i etniczności zbudowaliśmy mapę mentalną Krakowa - instalację zaprojektowaną przez Bogusława Barnasia w ramach warsztatów zorganizowanych przez Żydowskie Stowarzyszenie Czulent i Muzeum Synagoga Stara pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Więcej informacji tutaj.

Publikacja.

BXBstudio

W marcowym wydaniu miesięcznika INWESTOR ukazał się projekt Domu Polskiego naszego autorstwa.

Dom Polski w sieci.

BXBstudio

Dom Polski ukazał się w takich serwisach jak: Bryła,Archinea,Sztuka-Architekury,Design-it-Poland,O.pl Polski-Portal-Kultury,Archirama,W-A.pl

Dom Polski.

BXBstudio

Przedstawiamy najnowsze dzieło pracowni BXBstudio - DOM POLSKI. Stylistyką nawiązuje do polskiej architektury drewnianej, ludowej kultury, malowniczych kościołów krytych gontem, smukłych dzwonnic, staropolskich dworów i skansenów bogatych w niesamowite konstrukcje z bali drewnianych. Projekt jest dostępny na naszym facebookowym profilu: BXBfacebook.

Publikacja.

BXBstudio

"Metamorfoza Londynu" na pierwszej stronie serwisu architektonicznego Bryła oraz Archinea. Ponadto Skyfall House ukazał się na kilku serwisach architektonicznych.

Blog BXBstudio.

BXBstudio

Wystartował blog BXBstudio poświęcony publicystyce oraz działalności twórczej Bogusława Barnasia z zakresu m.in. architektury, fotografii, grafiki czy designu. Dostępny jest pod adresem www.bxbstudio.blogspot.com Na początek artykuł „Metamorfoza Londynu” wzbogacony materiałem fotograficznym i graficznym z niedawnej podróży.

Wizualizacje architektoniczne.

BXBstudio

Uruchomiliśmy dział BXBstudio poświęcony wizualizacjom architektonicznym.

Skyfall House.

BXBstudio

Przedstawiamy kolejny projekt domu jednorodzinnego o powierzchni ponad pół tysiąca metrów kwadratowych. Więcej informacji tutaj.

Budowa Eco House.

BXBstudio

Ruszyła budowa EcoHouse. Zdjęcia z budowy dostępne są na naszym facebookowym profilu dostępnym tutaj.

Publikacja.

BXBstudio

W listopadowym wydaniu magazynu Dom&Wnętrze można poczytać o Seahouse, oraz o tym co najbardziej ceni w architekturze Bogusław Barnaś, o czym marzy a czego stanowczo nie toleruje.

Eco House.

BXBstudio

Eco House otrzymał pozwolenie na budowę. Wielobranżowe opracowanie tego energetycznie wydajnego domu trwało kilka miesięcy, sam projekt to 200 stronicowe opracowanie 7 osobowej ekipy architektów i inżynierów pracujących nad tym dziełem. Więcej szczegółów o projekcie tutaj.

PniaK SnaG.

BXBstudio

Bogusław Barnaś poleca - PniaK SnaG - czyli banalny chichot twórczy. Rękodzieło można oglądnąć tutaj :-)

Media.

BXBstudio

BXBstudio podbija Internet. W ostatnim czasie napisały o nas takie portale jak Bryłaumieszczając EcoHouse na stronie głownej, Archinea umieszczając projekt Rewitalizacji Nowej Huty również na stronie startowej, zagościliśmy także na Ronet, Archizoom oraz międzynarodowym Archello

Magazyn Dom i Wnętrze we wrześniowym wydaniu publikuje nasze przemyślenia w dziale „Eksperci Radzą”.

Edukacja.

BXBstudio

Podjęliśmy inicjatywę popularyzacji myśli architektonicznej wśród najmłodszych. Bogusław Barnaś, spotkał się z uczniami szkoły podstawowej w Wampierzowie. Kilka zdjęć z tej imprezy można zobaczyć jak zawsze na naszym facebookowym profilu: BXBfacebook.

Nowa siedziba BXBstudio.

BXBstudio

Nowa siedziba BXBstudio w rozwijającej się artystycznej postindustrialnej dzielnicy Zabłocie, w sąsiedztwie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Fabryki Schindlera oraz Akademii Krakowskiej.

Działalność naukowa.

BXBstudio

Bogusław Barnaś rozpoczął działalność naukową na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Akademii Krakowskiej.

Eco House.

BXBstudio

Projekt ekologicznego domu jednorodzinnego zlokalizowanego w malowniczej scenerii w miejscowości Dzikowiec jest dostępny na naszym facebookowym profilu: BXBfacebook.

Taras design in Wrocław.

BXBstudio

Projekt niewielkiego tarasu przyległego do istniejącej zabudowy można oglądnąć tutaj.

Seahouse.

BXBstudio

Z radością informujemy, iż ukończyliśmy prace nad projektem domu jednorodzinnego w Szwecji. Jest to debiut BXBstudio w tym przepięknym kraju. Więcej szczegółów na temat projektu znajdziecie tutaj.

Publikacja.

BXBstudio

One Tree House opublikowany w magazynie Dom&Wnętrze.

Opracowanie koncepcji rewitalizacji przestrzeni publicznej w osi Alei Róż i Placu Centralnego w Nowej Hucie.

BXBstudio

Projekt można oglądnąć na BXBfacebook.

Woodhouse.

BXBstudio

Kolejny projekt domu jednorodzinnego dostępny jest tutaj.

Wnętrze Krakusa.

BXBstudio

Tym razem przedstawiamy projekt wnętrza apartamentu zlokalizowanego w zabytkowej kamienicy na krakowskim Podgórzu. Projekt można oglądnąć na naszym facebookowym profilu: facebook.

Nether Street.

BXBstudio

Dla brytyjskiej pracowni Smith Lam Architects opracowaliśmy projekt apartamentowca zlokalizowanego w Londynie przy Nether Street. Projekt można oglądnąć na stronie internetowej pracowni Smith Lam.

One Tree House.

BXBstudio

BXBstudio prezentuje kolejny projekt, dom jednorodzinny zlokalizowany na miejskiej działce porośniętej okazałym drzewem. Projekt można oglądnąć tutaj: facebook.

Budynek Biurowy.

BXBstudio

Ukończyliśmy prace nad koncepcją budynku biurowego zlokalizowanego w Warszawie. Projekt został wykonany wspólnie z Arch. Rafałem Barnasiem przy współpracy z firmą IPG Sp. z o.o. Projekt można oglądnąć na naszym facebookowym profilu: facebook.

Taiwan Tower International Competition

BXBstudio

Wspólnie z IMB Asymetria wzięliśmy udział w międzynarodowym konkursie architektonicznym zorganizowanym przez rząd Tajwanu z okazji 100-lecia Republiki Chińskiej. Projekt obejmował opracowanie wieży widokowej wraz z muzeum Tajwanu jako nowego symbolu państwa. Jednym z założeń projektu była redukcja zapotrzebowania obiektu w energie tradycyjną w zamian za pozyskanie energii odnawialnej. Projekt jest dostępny tutaj.

Wystawa Projektu

BXBstudio

Zapraszamy na wystawę naszego projektu pn. Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna rewitalizacji Rynku w Jordanowie wraz z obszarem przyległym w sali obrad Urzędu Miasta Jordanowa, dnia 10.04.2010.

Zwycięstwo w konkursie na projekt Rewitalizacji Rynku w Jordanowie.

BXBstudio

Z ogromną radością informujemy o zwycięstwie w konkursie pn. Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna rewitalizacji rynku w Jordanowie wraz z obszarem przyległym. Projekt został wykonany wspólnie z Arch. Piotrem Ehrenhaltem oraz przy współpracy z pracownią IMB Asymetria.

Jury konkursowe przyznając naszej koncepcji 79,44 pkt. zdecydowanie wyłoniło projekt spośród kolejnych które zanotowały odpowiednio 55,63 pkt., 48,00 pkt., 35,38 pkt. Tak dobry wynik na samym początku własnej działalności jest dla nas potwierdzeniem wysokiego poziomu i fachowej jakości świadczonych usług.

Copyright   ©   BXBstudio   Bogusław Barnaś
Created by BXBstudio & Unique Vision Studio